Silná stehna? Co s nimi?

27. srpen 2008 | 18.03 |

Máte-li silnější stehna držte se jednoduchých střihů, tmavších nenápadných barev a vybírejte si spíše splývavé materiály. Pokud máte špatný tvar stehen, pomůžou vám stahovací kalhotky s nohavičkami a stahovací punčochové kalhoty, stehna vám vytvarují k lepšímu tvaru. Pamatujte, že přiléhavé obepnuté kalhoty dělají stehna ještě silnější, stejně jako šortky či krátké kalhoty
Tak co vlastně platí na silnější stehna?
- Noste splývavé materiály

- Stahovací prádlo a punčocháče vám pomohou, aby vaše stehna nevypadala tolik masivně

- Tmavé a matné materiály v dolní polovině těla jsou vhodné právě pro vás

- Noste potisky a světlejší, výraznější barvy na vrchní polovině těla

- Svislé pruhy a členění v dolní polovině těla zeštíhluje

- Odveďte pozornost od mohutnějších stehen výraznějšími šperky, šály či šátky

A co naopak není dobré nosit při masivnějších stehnech?
- Nenoste kalhoty příliš těsné přes stehna

- Krátké kalhoty či šortky vám ubližují

- Živůtky končící v polovině stehen vám stehna neztenčí

- Výrazné vzory a světlé barvy na sukních či kalhotách jsou pro vás hrozbou

- Rovné, úzké sukně jsou sice krásné, ale vám rozhodně nesvědčí

Punčochy vám pomohou

Punčochy stehna stáhnou a tím i zpevní a udělají vaše stehna hezčími. Pro tenčí vzhled stehen vybírejte tmavé odstíny punčoch.

A jak vlastně punčochy vznikly?
Na počátku dvacátých let se nosily hedvábné punčochy tělové barvy. Sukně sahaly ještě ke kotníkům, ale každým rokem se zkracovaly. V roce 1925 již sotva zakrývaly kolena. V tuto dobu se začaly objevovat punčochy z viskózy, které měly větší uplatnění, například při výrobě spodního prádla. Po válce v dvacátých letech se punčochy lehce potlačily. Sukně se totiž opět prodloužily a móda třicátých let se vrátila k ženské siluetě, eleganci a větší formálnosti. Však během druhé světové války se sukně opět zkrátily, ale nastal problém s punčochami. V této době nebyly k dostání. A tak ženy používaly nejrůznější triky, jak punčochy napodobit. Nejednoduší trik byl nakreslit punčochový šev tužkou na obočí přímo na holé nohy.

Další trik byl o něco složitější, ženy si nanášely make-up na nohy. Dále se začaly nosit tak zvané nylonky, byly to jen ponožky do lodiček. A tak punčochy z pravého i umělého hedvábí nahradily v roce 1939 nylonky, které byly z chemického polyamidového vlákna. Dnešní punčochy jsou již z různorodých materiálů, mají velkou škálu barev i vzorů a jsou velmi oblíbené.

Nezapomeňte, že když oblečení správně zkombinujete a budete se v něm cítit dobře, máte vyhráno.Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Silná stehna? Co s nimi? saša 19. 05. 2012 - 20:47